Rodzaje tonerów zamiennych

Dlaczego toner do tej samej drukarki może kosztować np. od 40 zł do 250 zł? Poniżej postaram się wyjaśnić różnice między tonerami oryginalnymi i zamiennymi oraz podać krótki przewodnik po tych ostatnich.

 

Rodzaje tonerów alternatywnych

Często właściciele drukarek (zwłaszcza tańszych modeli) są zaskakiwani podczas zakupu pierwszego tonera jego ceną - jak to możliwe, iż zakup tonera stanowi czasem 60 % wartości nowej drukarki zakupionej z tonerem? Konkurencja pomiędzy producentami drukarek spowodowała, iż samo urządzenie jest stosunkowo tanie, a producent zarabia na nim niewiele czerpiąc zyski ze sprzedaży materiałów eksploatacyjnych. Dodatkowo producenci stosują praktykę sprzedaży wraz z nową drukarką tzw. tonerów rozbiegowych – ich pojemność jest zmniejszona w stosunku do tonera z „półki sklepowej" czasem nawet o 50%.

Należy jednak zauważyć, że w przypadku tonerów oryginalnych praktycznie nie istnieją reklamacje, czego niestety nie można powiedzieć o zamiennikach. Co możemy zrobić aby zaoszczędzić na zakupie tonerów? Oczywiście możemy zakupić tonery alternatywne, znacznie tańsze niż oryginalne, jednak te tonery występują również w kilku wariantach. Poniżej krótki przewodnich po nich:

Tonery zamienne fabrycznie nowe – w tonerach tych znajdujemy tylko nowe elementy, a sama konstrukcja tonera, mimo że bardzo podobna do swojego pierwowzoru, to jednak odbiega zastosowanymi materiałami i rozwiązaniami. Najczęściej fabryki tego typu tonerów znajdują się w Chinach. Jakość wykonania tych tonerów zazwyczaj nie pozwala na późniejszą regenerację. Ze względu na działania firm produkujących oryginalne tonery do pewnych modeli nie występują zamienniki tego typu - ze względu na ograniczenia patentowe.

Tonery zamienne regenerowane – tonery, których producenci wykorzystują kasety tonerów oryginalnych (skupowanie pustych kaset) wymieniając w nich elementy, które uległy zużyciu. Najczęściej są to bęben światłoczuły, chip zliczający, listwa zbierająca. Toner następnie jest napełniany „proszkiem" a po testach jakości pakowany w pudełko producenta.

Tonery zamienne remanufakturowane wersja ekonomiczna – toner jest tylko czyszczony i uzupełniany proszkiem.

Regeneracja – ostatnia metoda, najtańsza – polega na wykonaniu czynności jak w przypadku tonera zamiennego remanufakturowanego z tym, że czynności napełniania i wymiany zużytych elementów są przeprowadzane na kasecie klienta.

Ważne jest aby w przypadku tonerów alternatywnych wybierać sprawdzonych i solidnych producentów niestety najczęściej za bardzo niską ceną idzie również niska jakość tonera.

Zapraszamy do skorzystania z zakupu tonerów w naszej firmie, współpracujemy ze sprawdzonym producentem tonerów, który udziela gwarancji na swoje produkty.

Firma Tukan Mariusz Woźniak
ul Piłsudskiego 27
I piętro pok 3
Bielsko Biała 43-300

tel: 695497411
tel: 577277574
sklep@tukan-net.pl


© 2016 tukan-net